Gumičky Loom Bands – kde koupit, jsou bezpečné?

Jsou gumičky Loom bands bezpečné?

ČOI mírní obavy z náramků z gumiček

Dne 11. 9. 2014 vydala Česká obchodní inspecke zprávu (ke stažení zde) o tom, že nemá žádné informace, které by vedly k podezření, že by gumičky s nadlimitním množstvím ftalátů byly na českém trhu.

Testování sad gumiček v ČR je zatím potěšující

Společnost Arnika provedla dne 2. 9. 2014 své vlastní šetření v obchodním domě, kde testovali nejenom právě zakoupené sady gumiček, ale rentgenovým spektrometrem ověřili každý vzorek gumiček, který jim návštěvníci přinesli. V tomto prvním testu nebyla prokázána u žádné sady gumiček vysoká koncentrace těžkých kovů, měkčené PVC se objevilo pouze u tzv. zaplétacích špaget, u kterých bude provedena ještě dodatečně zkouška na ftaláty.

Více informací o všech zjištěných výrobcích a jak poznat správnou značku naleznete v tomto odkazu

Pozor na záměnu značky CE

Ocenění CE a falešná CE na náramcích z gumiček
Ocenění CE a falešná CE na náramcích z gumiček

Určitým vodítkem při nákupu může být pro vás označení CE, které dokládá, že výrobek splňuje, kromě jiného, všechny příslušné základní požadavky na ochranu našeho zdraví. POZOR – toto logo je však velmi agresivně zneužito k obchodním účelům pro výrobky, které žádnou kontrolou neprošly! Jedná se o tzv. China Export, kdy je logo velmi lehce zaměnitelné právě za označení CE. Falešné CE má písmenka mnohem blíže k sobě.

 

 

Kde se dají gumičky Loom bands výhodně koupit?

Nejlevnější gumičky Loom Bands doporučujeme najít ve srovnávači Heureka.cz. Méně kvalitní a snad netoxické sady gumiček na náramky se prodávají i ve stáncích na tržišti. Mnohdy se podobně nekvalitní výrobky prodávají i v kamenných prodejnách hračkářství a papírnictví. Doporučujeme tedy zakoupit kvalitnější gumičky, které nebudou při výrobě praskat a snad je zde menší šance na přítomnost nebezpečných látek. Jistotou jsou pak originální výrobky Rainbow Loom, odkaz na originální gumičky Loom zde, nebo na českého autorizovaného distributora originálních gumiček ZDE

 

Podívejte se na tyto videoukázky v angličtině rozdělené dle náročnosti ZDE (náramky z gumiček návod)
Zpět na úvodní stránky – náramky z gumiček Loom bands

Podporuje nás web Náramky z gumiček Loom bands